Strona główna
Na zawsze nasza Absolwentka. Żegnamy Maję
Zakończenie roku szkolnego to zazwyczaj dzień pisany głośnym śmiechem, kwiatami i planami na wakacje. Dziś w naszej szkole te emocje przeplotły się z przejmującą ciszą. Z niewyobrażalnym smutkiem żegnamy naszą uczennicę, Maję.
Dziś rano Maja miała stanąć obok swoich rówieśników z klasy ósmej, odebrać świadectwo i uścisnąć dłonie nauczycieli. Po długiej i bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła, zostawiając puste miejsce w szeregu absolwentów, ale też trwały, przepiękny ślad w naszej społeczności. Przez wszystkie minione miesiące szkoła żyła nadzieją na ten powrót, nasłuchując wieści i trzymając kciuki.
Ile waży milion złotych i jak smakuje fizyka? „Młodzi Kreatywni” z Jedynki podbijają Warszawę!
Wyobraźcie sobie ten moment: wczesny poranek, lekko zaspane jeszcze twarze, ale w oczach już pełna gotowość do przygody. Kiedy wyrusza się autokarem z Węgorzewa do Warszawy, z góry wiadomo, że to nie będzie zwykły wtorek. I nie był – bo nasi uczniowie z projektu „Młodzi Kreatywni” postanowili przetestować stolicę na trzech zupełnie różnych płaszczyznach: finansowej, naukowej i… zdecydowanie najsłodszej.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XVII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program ten pomaga najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do uczniów klas I szkół podstawowych i obejmuje, aż siedem kluczowych obszarów: bezpieczeństwo w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, a także bezpieczeństwo finansowe.
Klasa 4a w świecie literatury obrazkowej
2 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 4a odwiedzili Miejsko Gminną Publiczną Bibliotekę w Węgorzewie. Podczas wizyty wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych pt. „Komiks, manga – to lubię!”.
Uczniowie poznali historię komiksu i mangi, ich charakterystyczne cechy oraz dowiedzieli się, jak powstają ilustracje i bohaterowie tych popularnych form literacko-graficznych.
Fascynująca lekcja historii i przyrody – koło przyrodnicze w Muzeum Kultury Ludowej
27 maja 2026 roku uczniowie klas szóstych, którzy na co dzień rozwijają swoje pasje na zajęciach koła przyrodniczego, wzięli udział w wyjątkowej wycieczce. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Stępniak uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.
Głównym celem naszej wizyty była niezwykle ciekawa wystawa krajoznawcza pt. „Jezioro Mamry. Czy wiesz, że …?”. Po ekspozycji oprowadził nas dr Jerzy Marek Łapo, który w fascynujący sposób przybliżył szóstoklasistom tajemnice drugiego pod względem wielkości jeziora w Polsce.
Warsztaty z pierwszej pomocy w klasie 4a
20 maja 2026 r. uczniowie klasy 4a uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Były to niezwykle wartościowe i ciekawe zajęcia, które połączyły ważną teorię z solidną dawką praktycznej wiedzy.
Podczas spotkania czwartoklasiści przypomnieli sobie najważniejsze zasady ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W części praktycznej uczniowie pod okiem starszych kolegów ćwiczyli m.in.:
